• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

XVI Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego

13 czerwca 2016

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają młodzież z województwa śląskiego do udziału w XVI Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego w dniach 14-20 sierpnia 2016 w Wuppertalu w Niemczech.

Projekt skierowany jest do młodych osób wieku 17-23 lata, które mogą pochwalić się działalnością na rzecz lokalnej i regionalnej społeczności, są otwarte na nowe wyzwania i wykazują zainteresowanie tematami europejskimi.

Temat tegorocznej edycji Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego brzmi: Przekraczać granice: Ucieczka i wypędzenie wcześniej i dziś. 

 

W czasie 7-dniowego pobytu w Wuppertalu, młodzież pozyska nie tylko podstawowe informacje o tego typu procesach, ale także będzie miała możliwość rozmowy ze świadkami ucieczek i wypędzeń, jak i spotkania młodych uchodźców.

 

Więcej szczegółów o projekcie można znaleźć w dołączonym załączniku oraz na stronie internetowej Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej: http://haus.pl/aktualnosci-1042.html

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov