• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

XIX Igrzyska Osób Niepełnosprawnych

15 czerwca 2018

13 czerwca na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego Lędziny odbyły się XIX Igrzyska Osób Niepełnosprawnych. W zawodach wzięło udział 460 uczestników. Organizatorem wydarzenia był powiat bieruńsko-lędziński.

Igrzyska odbywają się cyklicznie od 1999 roku. Jak co roku impreza była przede wszystkim przepełnionym serdecznością, ciepłem i szczerą radością spotkaniem integracyjnym przedstawicieli różnych środowisk. To wspaniały festyn i zabawa, która przyciągnęła ponad tysięczną widownię.

Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych to impreza o charakterze integracyjno-sportowym. Adresaci XIX Powiatowych Igrzysk Osób Niepełnosprawnych to osoby niepełnosprawne, w tym: z dysfunkcją narządu wzroku, słuchu, ruchu, upośledzone umysłowo oraz upośledzone ze sprzężeniami, a także osoby niepełnosprawne ruchowo w normie intelektualnej z terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego, miast: Tychy, Mysłowice, Oświęcim, Pszczyna, Katowice, Mikołów.

 

źródło: https://www.powiatbl.pl

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov