• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Trwają prace przy rozbudowie SP 1

2020-10-20

Trwają prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 1. W nowej sali gimnastycznej montowany jest sufit i podłoga, pomalowano także ściany. Prace malarskie prowadzone są również na korytarzach i w nowych salach lekcyjnych w segmencie dydaktycznym. Kafelkowane są także łazienki.

 

 

Zmienił się również dziedziniec szkoły, na którym położono kostkę betonową, podobnie jak wcześniej z tyłu placówki, gdzie stworzono parking rowerowy.

 

Przypomnijmy, że niedawno przy SP 1 powstało m.in. nowe boisko z nawierzchnią poliuretanową, które oświetlono i ogrodzono. Ustawiono na nim piłkochwyty, kosze do gry w koszykówkę. Aktualnie wokół ogrodzenia układana jest kostka betonowa. Wybudowano także drogę pożarową i parking.

 

Inwestycja pod nazwą „Rozbudowa i modernizacja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1, budowa sali gimnastycznej z łącznikiem do budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lędzinach”, to zadanie za ponad 10 mln zł, na które gmina otrzymała dofinansowanie m.in. z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz środków pochodzących z Ministerstwa Sportu.

 

Wykonawcą jest konsorcjum firm Termoklima i Carbud.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov