• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Spędzamy wspólnie czas: „Postaw na rodzinę”

1 czerwca 2022

27 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Św. Barbary odbył się festyn „Postaw na rodzinę” pod patronatem Burmistrza Miasta Krystyny Wróbel. Tym razem nie mieliśmy szczęścia do pogody. Piątkowe popołudnie przywitało nas deszczem i zimnym wiatrem, więc zdecydowaliśmy się całą imprezę środowiskową zorganizować w szkole. – relacjonuje dyrektor Szkoły Maria Horst.

Na scenie, która została złożona na sali gimnastycznej, podczas festynu występowali uczniowie wszystkich klas, przygotowani przez wychowawców. Atrakcyjne stroje, aranżacje muzyczne zachwycały rodziców i wszystkich zebranych gości. Tematem przewodnim występów była taneczno-muzyczna podróż po świecie.

 

Ponadto spotkanie środowiskowe uświetnili goście, którzy wspierają rozwój indywidualny uczniów, dają różne możliwości na poszerzenie swoich umiejętności lub starają się, aby młodzi ludzie odnajdywali w swoim działaniu pasję. We wszystkich zespołach, które prezentowały się na szkolnej scenie byli uczniowie lędzińskiej czwórki.

 

Uczestnicy pikniku wysłuchali cudownych popisów wokalnych i muzycznych w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego Art.-Music w Lędzinach. Na scenie pojawili się przedstawiciele Szkoły Tańca Extreme z Dariuszem Krylą na czele. Był pokaz boksu, zumby oraz udział widzów ćwiczeniach.

 

Zaproszenie szkolnej społeczności przyjął także Wiesław Bigos, który wraz z swymi podopiecznymi z Ośrodka Szkolenia Sztuk Walki Big-Boss zachęcał wszyscy do aktywności fizycznej.

 

Umiejętność panowania nad własnym ciałem i jego możliwości pokazały zawodniczki „Studia Gwiazd” w układach akrobatyczno-tanecznych, warto dodać, że takie zajęcia od września będą odbywały się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4.

 

Tego dnia atrakcji nie brakowało, na scenie zaprezentowała się cudowna para Emilia Fijoł i Paweł Rychel – młodzi tancerze ze Szkoły Tańca WIR w Bieruniu, którzy w tańcu nowoczesnym i standarowych zachwycili swymi umiejętnościami, gracją i strojem.

 

Nie obyło się także bez wspólnej zabawy. Grupa „Majery” prowadząca zajęcia taneczne dla uczniów klas młodszych pokazała swoje ulubione układy taneczne i zachęciła do wspólnej zabawy, którą prowadził Szkolny Zespół Taneczny kierowany przez P. B.Borutę.

 

Nieodłącznym elementem festynów jest loteria fantowa, cieszy się ona niesamowitym powodzeniem, zwłaszcza, że każdy los wygrywa. Głównymi nagrodami były trzy hulajnogi.

 

W trakcie festynu odbył się konkurs „Mam talent” dla odważnych. Zwycięzcami zostały dwie uczennice Maja Biskup i Maja Wasielewska, które dały piękny pokaz swoich umiejętności akrobatyczno-tanecznych. Nagrodę ufundowała Burmistrz Miasta – Krystyna Wróbel oraz Dyrektor Szkoły - Maria Horst.

 

Oprócz występów, dzieci mogły skorzystać z „Kącika atrakcji”: salonik fryzjerski oferował specjalne usługi, gabinet makijażu dziecięcego cieszył się niesamowitą popularnością. Pojawiło się także stoisko z książkami.

 

Aura niestety nie pozwoliłam nam skorzystać z atrakcji jakie zaplanowaliśmy na świeżym powietrzu. Ale nie ma się co martwić! Wkrótce odbędzie się Turniej piłki plażowej na nowym boisku – wykonanym z projektu obywatelskiego. Dmuchańce dla najmłodszych zagoszczą wkrótce na terenie szkoły i wtedy wszyscy będą mogli korzystać do woli z fantastycznych atrakcji. Przeprowadzimy również gry i zabawy na boisku szkolnym. O wszystkich nadchodzących wydarzeniach będziemy informować w mediach społecznościowych. – mówi dyrektor szkoły.

 

W czasie spotkania organizatorzy zadbali nie tylko o strawę duchową, ale także o przyjemności dla podniebienia. Kącik gastronomiczny obsługiwany przez rodziców zapewniał sporo doznań smakowych. Pyszne domowe ciasta, grillowane kiełbaski i kaszanka, prażoki z ogniska, lemoniada, zakąski, wata cukrowa i lody cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 

Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy wsparli nas w realizacji działań na rzecz naszej szkoły. Głównym sponsorem festynu był: Urząd Miasta Lędziny, p. Krystyna Wróbel, Firma Ekoland, Firma Sofi Star, p. Michał Majda, p. Arkadiusz Grygierek, p. Monika Charęza (Salon fryzjerski Charm Lędziny), p. Agnieszka Polko(Salon kosmetyczny Bieruń), p. Iwona Palka (Salon kosmetyczny Imielin), p. Irena i Henryk Ścierscy ( Piekarnia Górki), p. Marcin Majer ( Radny Powiatowy), p. Aneta Walczk (Salon fryzjerki Lędziny), p. Katarzyna i Sławomir Myalscy, p. Agata Tomalka (Kuźnia Dźwięku) oraz Rodzice naszych przedszkolaków i uczniów, którzy zakupili wspaniałe nagrody do loterii fantowej, upiekli ciasta i służyli nam pomocą. – mówi na zakończenie Maria Horst.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, poświęcili swój czas, aby być z nami. Docenili nasze starania i skorzystali z naszej gastronomicznej oferty. – dodaje.

 

Dochód z festynu przeznaczony zostanie na zakup pomocy dydaktycznych m.in. monitora aktywnego.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov