• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

"Śląsk pod Biało-Czerwoną flagą" - Obchody 100-lecia powrotu Górnego Śląska do Polski

22 czerwca 2022

W niedzielę 19 czerwca 2022 roku pod Pomnikiem Weteranów Powstań Śląskich przy ul. Lędzińskiej rozpoczęły się lędzińskie obchody 100-lecia powrotu Górnego Śląska do Polski. Uroczystość odbyła się z udziałem Władz Samorządowych, zaproszonych gości, placówek oświatowych i mieszkańców.

Uroczystości pod pomnikiem rozpoczął Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach – Joachim Krzyk. Uroczystej rangi dodała Orkiestra Dęta KWK „Ziemowit”, która zagrała Mazurek Dąbrowskiego. Po odśpiewaniu hymnu nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem. Wiązanki oraz znicze złożyła Burmistrz Miasta, Zastępca Burmistrza Miasta Lędziny oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Lędziny wraz z przedstawicielami Rady, a także delegacja pracowników z Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach. Na uroczystości pojawiły się też sztandary lędzińskich szkół, a także gminny sztandar.

 

Po uroczystościach pod pomnikiem w uroczystym pochodzie zgromadzeni goście przeszli na Plac Farski na koncert orkiestry Big Silesian Band. Na koncercie obecny był także Minister Michał Wójcik, który zaśpiewał razem z orkiestrą.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov