• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Rok Jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Ch Ruberga trwa

20 marca 2023

Rok Jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Ch Ruberga trwa .

W styczniu Dyrektor Szkoły - Marta Poprawska-Rak przecięła wstęgę, która była symbolicznym otwarciem Jubileuszu 60-lecia Trójki. Od tego czasu minęły zaledwie dwa miesiące, a w szkole zdążyło się wydarzyć sporo przedsięwzięć związanych z rocznicą:

 

Informacja SP3

 

- Pani Danuta Komandera przeprowadziła piękny i wzruszający wywiad pt.: "Nauczyciel na medal" z Panią Szczepanek, która była nauczycielką w Smardzowicach.

- Pani Beata Pyras zorganizowała konkurs pt.: "Kartka urodzinowa dla mojej szkoły".

- Nauczyciele wychowania fizycznego na swoich zajęciach z czwartoklasistami realizują nietypowy projekt: "60 km do przepłynięcia na 60 - lecie SP3".

- Uczniowie klasy siódmej przeprowadzili wywiad z obecnym patronem szkoły - J. Ch. Rubergiem. W rolę patrona wcielił się jeden z uczniów.

- Uczniowie klasy 5c zapalili symboliczny znicz na grobie patrona szkoły.

- Na Facebook powstał fanpage ,,Sześćdziesięciolecie Trójki". Tam systematycznie pojawiają się informacje dotyczące trwających obchodów rocznicy oraz pamiątki byłych uczniów naszej placówki, takie jak: tarcza czy ręcznie zapisany pierwszy hymn szkoły, wspomnienia w postaci zdjęć oraz zapisków z kroniki.

 

Jeszcze wiele inicjatyw przed nami. Finał obchodów nastąpi 12 maja br. kiedy obchodzić będziemy Święto Szkoły.Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov