• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Przebudowa drogi nr 934 Imielin – Chełm Śląski – umowa została podpisana.

22 czerwca 2022

Droga Wojewódzka nr 934 w Imielinie przejdzie remont. Wczoraj 21 czerwca 2022 w Urzędzie Miasta Imielin odbyło się spotkanie, na którym obecni byli Marszałek Województwa Śląskiego, lokalni samorządowcy i dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Podczas wydarzenia Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich – Zbigniew Tabor podpisał umowę z przedstawicielem wykonawcy spółki Strabag Infrastruktura Południe.

Przebudowany zostanie odcinek DW934 od skrzyżowania z ul. Miarki i Dobrą w Imielinie do przejazdu kolejowego w Bieruniu. Inwestycja zakłada przebudowę konstrukcji drogi pod kątem obciążenia osi 115 kiloniutonów na oś i klasy technicznej "G". Szerokość jezdni będzie ujednolicona do 7 m. Przebudowane zostaną skrzyżowania i chodniki, z założeniem ich dostosowania do ruchu rowerowego.

Inwestycja, na którą województwo otrzymało 152 miliony złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład, ma być ukończona w 2024 roku.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov