• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Pierwsza w Polsce Pracownia robotyki ufundowana przez Polską Grupę Górniczą (PGG) na 60-lecie przedszkola i Dzień Dziecka

2 czerwca 2018

1 czerwca 2018 r. w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach odbył się jubileusz 60-lecia istnienia przedszkola. Uroczystość połączona była z piknikiem rodzinnym z okazji Dnia Dziecka oraz otwarciem pierwszej na  Śląsku, a jednej z pierwszych w Polsce „Pracowni robotyki, programowania i terapii ręki”.

Przy wspaniałej letniej już pogodzie przedszkolaki mogły skorzystać ze zjeżdżalni, ciuchci wożącej dzieci po terenie parkingu oraz z największej atrakcji, którą  była tradycyjna, pamiętana przez dojrzałych lędzinian z odpustów karuzela (keciok).

Zanim jednak dzieci wpadły w festynowy wir zabaw z okazji obchodzonego przez przedszkole  60-lecia przedstawiły program artystyczny, którego motywem przewodnim były największe przeboje minionego sześćdziesięciolecia. Na scenie wystąpiły również absolwentki przedszkola.

Dzień dziecka dla przedszkolaków oraz ich nauczycieli stał się szczególnie radosny – przedszkole bowiem otrzymało prezent od Polskiej Grupy Górniczej „Pracownie robotyki, programowania i terapii ręki” przeznaczoną dla dzieci przedszkolnych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci niepełnosprawnych ruchowo. Pracownia wyposażona jest w gry do kodowania i programowani, zestawy klocków LEGO WeDo 2.0, z których  można tworzyć programowalne roboty sterowane za pomocą tabletu, atrakcją dla dzieci będą również mini roboty – Ozobot Bit, które reagują na odpowiednie kolorowe kody rysowane przez dzieci. Te proste urządzenia mają być wykorzystywane przede wszystkim do nauki poprzez zabawę oraz terapii dzieci z zaburzoną sprawnością manualną.  Pracownię robotyki otworzył prezes zarządu PGG Pan Tomasz Rogala wraz z dyrekcją Kopalni Węgla Kamiennego Piast-Ziemowit dyrektorem Rajmundem Horstem, Władysławem Dutkiewiczem i Wiesławem Bąkiem. Pan Prezes wyraził wielkie uznanie dla dyrekcji i nauczyli przedszkola za innowacyjność pomysłu pracowni robotyki, i to właśnie ta innowacyjność i nietuzinkowość tego pomysłu zdecydowała, że PGG zdecydowało się ją finansować.

Za ufundowanie pracowni dla lędzińskich przedszkolaków serdecznie podziękowali Burmistrz Miasta Lędziny Pani Krystyna Wróbel oraz dyrektor przedszkola Robert Salwierak.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov