• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Ostatnie przygotowania do Wakacji 2022 na basenie odkrytym i Placu Farskim

23 czerwca 2022

Trwają ostatnie przygotowania do Wakacji 2022. Basen odkryty przy ul. Stadionowej został odremontowany po szkodach górniczych. Jego niecka została uszczelniona, a ściany zostały odmalowane.

Trwa odbiór techniczny Wodnego placu zabaw. Zakres prac obejmował między innymi budowę niecki wodnego placu zabaw o wymiarach 9 m x 13,5 m oraz głębokość maksymalnej 30 cm, w której umieszczone zostały wielobarwne urządzenia zabawowe oraz zjeżdżalnie. W ramach zadania powstał także budynek techniczny służący do obsługi wodnego placu zabaw.

 

Od 17 czerwca 2022 r. trwają działania zmierzające do uruchomienia fontanny na Placu Farskim. Przeglądu i dopuszczenia do użytkowania wymaga cała instalacja zasilająca oraz sterująca. Jej uruchomienie po okresie pandemicznym jest oczekiwane przez mieszkańców. Trzeba się liczyć z łącznym kosztem funkcjonowania fontanny w wysokości 20 000 zł. Decyzje w tej sprawie podejmie Rada Miasta Lędziny 30 czerwca 2022 r.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov