• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Uczniowski Klub Sportowy ORKA LĘDZINY

Dane teleadresowe:

Uczniowski Klub Sportowy "ORKA" LĘDZINY

Ul. Hołdunowska 13

43-143 Lędziny

tel.: 32 216-75-24

e-mail: mk.666@wp.pl

www.orkaledziny.cba.pl

Początki działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orka” sięgają 2001 roku. Wówczas to z inicjatywy rodziców dzieci trenujących w Szkolnym Klubie Pływackim Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach oraz nauczyciela i instruktora pływania Marcina Jawora i przy wsparciu prezesa Fundacji Rozwoju Sportu Kultury Fizycznej i Turystyki Andrzeja Kostyry powstał klub pływacki „Orka” Lędziny. Klub został zrzeszony w Śląskim Okręgowym Związku Pływackim i Polskim Związku Pływackim.

Od 2004 roku, dzięki porozumieniu pomiędzy zarządami Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orka” Lędziny i Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego 1 Lędziny, zawodnicy MUKS zobowiązali się występować w zawodach o zasięgu wojewódzkim i wyższym pod barwami „Orki”.

W 2007 „Orka” przejęła zawodników MUKS Lędziny (klub został rozwiązany) i powstał jeden duży klub pływacki w Lędzinach, zrzeszający uczniów Szkół Podstawowych nr1 pod nazwą Uczniowski Klub Sportowy„Orka” Lędziny. Pływacy „Orki” poszczycić mogą się licznymi sukcesami sportowymi.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov