• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Na kolejnych ulicach będzie energooszczędne oświetlenie

2020-10-29

Do połowy grudnia br., w ramach programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji, który dofinansowuje Górnośląski Związek Metropolitalny , wymienione zostaną 142 oprawy oświetleniowe na osiedlach Długosza, Centrum I i II, Kolonii Piast, Ziemowit oraz na Placu Farskim, na Stawiskach i na parkingu przy OSP.

 

Ponadto zostanie wykonane nowe oświetlenie ul. Grunwaldzkiej - na odcinku od ul. Gwarków do ul. Mickiewicza oraz na ul. Ekonomicznej – odcinek od ul. Szewczyka do ul. Grunwaldzkiej, gdzie już rozpoczęto prace budowlane. Wartość inwestycji to 346 691 zł, a wykonawcą jest firma Makra z Katowic.

 

Przypomnijmy, że w ramach tego samego programu, nowe energooszczędne lampy uliczne zamontowano  na ul. Kontnego (koszt 155 841 zł), na ulicach - Lędzińskiej, Jagiellońskiej i Całej  (koszt 489 171 zł). Ponadto w ramach programu „Budowa efektywnego energetycznie oświetlenia drogowego” wykonano oświetlenie na ul. Paderewskiego (koszt 158 670 zł).

 

Łączna wartość w/w inwestycji to 1 184 563,80 zł, obejmuje ona również koszty promocji (tablice informacyjne) oraz nadzory, z czego kwota 1 000 000 zł jest dofinansowana przez Górnośląski Związek Metropolitalny.

 

Na zdjęciu ul. Ekonomiczna, gdzie rozpoczęto prace.

 

zobacz: Nowe oświetlenie na ulicach Lędzin

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov