• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Festyn integracyjny w szkole podstawowej nr 2

22 czerwca 2022

15 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Lędzinach odbył się Festyn Integracyjny, który zaplanowany był z prawie rocznym wyprzedzeniem. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym impreza cieszyła się wysoką frekwencją. Swoją obecnością szkołę zaszczycili liczni goście: Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Iwona Gwóźdź, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Szymon Simonicz oraz radni: Łukasz Kuczek, Bogusław Dzierżak, Karol Kolny i Anna Wysocka.

Przybyło wielu mieszkańców Hołdunowa i gości spoza rejonu miasta. Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy artystyczne. Podczas trwania festynu wystąpili uczniowie i przedszkolaki ze SP2 prezentując swoje talenty: śpiewali, grali i tańczyli. Oklaskom nie było końca. Zaprezentowały się również zaprzyjaźnione zespoły taneczne: Extreme Time, Move Art i Stage Art. Widzowie nie tylko podziwiali tancerzy, ale także sami mogli nauczyć się kilku tanecznych kroków. Przybyli goście mogli zobaczyć także ciekawy pokaz tresury psów. Gwiazdą wieczoru był zaprzyjaźniony z placówką zespół Smoky Funkers, który zaprezentował kilka utworów muzycznych zaśpiewanych przez Panią Agatę Tomalkę - nauczycielkę muzyki w Szkole Podstawowej nr 2.

 

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: był symulator wypadku, darmowe eurobungee i dmuchańce. Panie Przedszkolanki malowały twarze i wyczarowywały cuda z baloników. Dla sportowych duchów przygotowano wiele gier i zabaw na boisku. Wystawa zdjęć absolwentów przyciągała uwagę tych, którzy mury szkoły opuścili już kilka, kilkanaście lat temu. Goście chętnie kupowali puchary szkolne oraz książki, które szkolnej bibliotece już nie będą potrzebne. Każdy znalazł coś dla siebie. Nie mogło zabraknąć licznych przekąsek: szkoła zaoferowała różnorakie ciasta, galaretki, lody, kiełbaski, bigos, placki ziemniaczane, lemoniadę itd. Nie było sposobności wyjść z festynu z pustym żołądkiem.

 

Hitem imprezy okazała się oczywiście loteria z nagrodami głównymi. Każdy los był wygrany, a w głównym losowaniu można było wzbogacić się o walizkę, bon z dofinansowaniem wakacji, elektryczną deskorolkę, bony upominkowe, głośniki, słuchawki i wiele, wiele innych! Podczas trwania festynu odbyły się trzy zawzięte licytacje: tortu, bonu na tort i vouchera o wartości 1000 zł do jubilera Golden Niko. Organizatorom udało się pozyskać z licytacji satysfakcjonujące sumy.

 

Dzięki zaangażowaniu rodziców, dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników SP2, a także hojności sponsorów Festyn Integracyjny był naprawdę udany. Szkoła planuje organizować go cyklicznie, więc podobnej imprezy można się spodziewać już w przyszłym roku.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov