• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Edukacja regionalna w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

17 marca 2023

"Moje miasto Lędziny, najmilsze z miast, tu dom mój rodzinny i wszystkich tu znasz..." Takie właśnie słowa radośnie rozbrzmiewały w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 2,  podczas spotkania z Twórcami Kultury Regionalnej, które odbyło się 13 marca br. Dzięki naszym szanownym gościom, panu Franciszkowi Moskwie, założycielowi zespołu folklorystycznego "Lędzinianie" oraz byłym członkiniom zespołu, mogliśmy zgłębić wiedzę o naszej "małej ojczyźnie". Podczas spotkania poznaliśmy historię naszego miasta, jego zabytki, charakterystyczne miejsca oraz kopalnie znajdujące się na terenie Lędzin. Odbył się pokaz strojów śląskich galowych i roboczych, noszonych niegdyś przez dorosłych i dzieci. Pan Franciszek zapoznał dzieci z wyglądem oraz brzmieniem typowych dla naszego regionu instrumentów: akordeonem, klarnetem i trąbką. Podczas spotkania wszyscy wspaniale się bawili, tańcząc i śpiewając śląskie przyśpiewki. Spotkanie to z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

 

Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za kształtowanie u dzieci szacunku do dziedzictwa kulturowego, systemu wartości, języka, do tradycji i obyczajów naszego regionu.

Link do filmu z wydarzenia: https://www.facebook.com/100076128039965/videos/874885710254746

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov