• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Dzień wody w Miejskim Przedszkolu z O.I. nr 2 w Lędzinach

28 marca 2023

22 marca 2023 r. w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 2, obchodzono ,,DZIEŃ WODY". To międzynarodowe święto, które ma uświadamiać jak wielki wpływ ma woda na życie ludzi, zwierząt i roślin na Ziemi.

 

Poprzez różnorodne działania, dzieci zdobyły wiele informacji i ciekawostek o wodzie. Oglądając film edukacyjny poznały proces obiegu wody w przyrodzie, dowiedziały się jaką powierzchnię zajmuje na kuli ziemskiej i w ciele człowieka. Prześledziły drogę, jaką pokonuje woda zanim dostanie się do domów. Poznały różne sposoby wykorzystania wody i dowiedziały się w jaki sposób podczas codziennych czynności ją oszczędzać. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą; eksperymentowały, badały i poznawały jej różne właściwości: smak, zapach, kolor. Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki. Brały udział w zabawach graficznych, matematycznych oraz zabawach z elementami kodowania.

 

Dużo frajdy sprawiły dzieciom ćwiczenia oddechowe, podczas których musiały wprawić wodę w ruch za pomocą słomek. Poszczególne zadania przeplatane były aktywnością ruchową przy muzyce. Jak na przedszkolaków przystało, nie zabrakło również prac plastycznych. ,,Dzień Wody" był okazją, by uświadomić dzieciom, że daje ona człowiekowi nie tylko zdrowie, życie i ochłodę, ale też dużo radości.

 

Przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem do życia i należy o nią dbać.

 

,,Bo bez wody nie ma życia..."

 

link do filmu: https://www.facebook.com/100076128039965/videos/888602422209312

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov