• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Szanowni Mieszkańcy!

2020-02-06

W związku z licznymi zapytaniami uprzejmie informuję, że kalendarium działań związanych z budową łącznika pomiędzy ul. Lędzińską a ul. Pokoju jest następujące:

 

2002 - 2006 - pierwsze prace koncepcyjne budowy łącznika. Gorącym zwolennikiem tej inwestycji był ówczesny Burmistrz Miasta śp. Władysław Trzciński.

 

2009 r., grudzień – Rada Miasta Lędziny, kontynuując prace poprzedników, uchwala plan zagospodarowania przestrzennego, w którym jest przewidziana budowa łącznika pomiędzy ul. Lędzińską a ul. Pokoju. Linki do uchwały wraz z mapami:  http://www.bip-archiwum.ledziny.pl/content/show.php?pg=_uchwaly_20091203_liii_373#Zalacznik%20nr%201 

 

2016 r., kwiecień - Rada Miasta Lędziny, modyfikuje plan zagospodarowania przestrzennego, ale nadal jest w nim przewidziana budowa łącznika pomiędzy ul. Lędzińską a ul. Pokoju. Linki do uchwały wraz z mapami: 

http://dzienniki.slask.eu/WDU_S/2016/2348/akt.pdf

 

2018 r., lipiec - w oparciu o obowiązujące Uchwały Rady Miasta Lędziny wyłoniony zostaje wykonawca dokumentacji projektowej budowa łącznika.

 

2019 r., czerwiec – wniosek Gminy Lędziny do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie budowy łącznika pomiędzy ul. Lędzińską a ul. Pokoju.

 

2020 r., luty – informacja z Urzędu Marszałkowskiego, że Gmina Lędziny ma szansę na dofinansowanie w wysokości ok. 4,300 mln zł na budowę łącznika między ul. Lędzińską a ul. Pokoju. Udział gminy w tej inwestycji, to koszt w wysokości ok. 2,7 mln zł.

 

Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że w działaniach tych widać ciągłość władzy w Lędzinach i szacunek do działań poprzedników.

 

Inwestycja ta, jest pierwszym etapem połączenia tej części Lędzin z węzłem drogowym Olszyce.

 

Krystyna Wróbel

Burmistrz Miasta Lędziny

 

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov