• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Podsumowanie akcji Góra Grosza w SP 3

2009-04-30

W grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza , natomiast w marcu szkoła otrzymała podziękowania i wyrazy uznania za zaangażowanie się w tę akcję.

Z drobnych monet powstała wielka Góra Grosza, dzięki której Towarzystwo Nasz Dom może pomóc dzieciom opuszczonym przez własnych rodziców. Wiele dzieci, które straciły opiekę i miłość własnych rodziców, znajdzie dzięki tej akcji nowy dom. Nie zostaną one wysłane do dużych domów dziecka. Zamieszkają w rodzinie, gdzie znajdą bezpieczeństwo, ciepło, uczucie nowych opiekunów. Dotychczas przeliczone przez bank środki z Góry Grosza wydane zostały na pomoc rodzinnym domom dziecka i zawodowym rodzinom zastępczym, domom dziecka przekształcającym się w małe domy dla dzieci, jak również udzielono pomocy już funkcjonującym domom dla dzieci w : Przemyślu, Wrocławiu, Ustce, Mrągowie i Krakowie.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tej akcji!!!!!!

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov