• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Informacja

2019-05-24

Szanowni Mieszkańcy

W związku z licznymi podtopieniami związanymi z obecnym kryzysem pogodowym informujemy o możliwości kontaktu z ubezpieczycielem w razie wystąpienia zdarzenia losowego. Jeśli nasza nieruchomość posiada ubezpieczenie od zdarzeń losowych jak najszybciej skontaktujmy się z ubezpieczycielem.

Zalanie nieruchomości jest jednym z najpoważniejszych zdarzeń losowych. Powódź dotyka zazwyczaj piwnic i parteru budynku w ramach której dochodzi do lekkiego naruszenia warstwy tynku, tj. podmakania, puchnięcia i pękania.

Ważnym krokiem jest przygotowanie dokumentacji, aby ubezpieczenie mieszkania zgłoszenie szkody pokryło w pełni. W tym celu należy ustalić:

- godzinę zdarzenia,

- numer posiadanej polisy mieszkaniowej,

- okoliczności powstania szkody,

- szacunkową kwotę strat,

- dane osobowe poszkodowanych

- zakres działań przybyłych na miejsce służb (jeśli doszło do poważnego podtopienia).

Do kiedy można zgłosić szkodę zalania?

Z reguły Towarzystwa Ubezpieczeniowe ustalają maksymalny termin zgłoszenia szkody na 3 dni od wystąpienia zdarzenia. Szczegółowe terminy powinny się znajdować w polisie ubezpieczeniowej.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov