• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Zmiany w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym

2020-02-20

Przypominamy, że osoby nabywające lub sprzedające pojazd od 1 stycznia 2020 roku obowiązkowo muszą zgłaszać ten fakt we właściwym ze względu na miejsce zamieszkania Wydziale Komunikacji. Mają na to 30 dni od daty jego sprzedaży lub nabycia. W innym przypadku starosta jest zobowiązany do nałożenia kary administracyjnej w wysokości od 200 do 1 000 zł na właścicieli pojazdów. 

Wpłaty przekazywane będą na konto powiatu. W przypadku ich nieuiszczenia sprawa skierowana zostanie do egzekucji w trybie administracyjnym tj. do komorników działających przy urzędach celno-skarbowych.

Kary będą nakładane na osoby, które kupią samochód sprowadzony z krajów Unii Europejskiej i do tej pory niezarejestrowany, nabywców pojazdów już zarejestrowanych w Polsce oraz właścicieli sprzedających swoje pojazdy.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov