2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Zmarła Ślązaczka Roku

2012-11-13

8 listopada pożegnaliśmy 84-letnią Pelagię Górecką, wieloletnią śpiewaczkę w zespole folklorystycznym „Lędzinianie", prowadzonym przez Franciszka Moskwę oraz śpiewaczkę w parafialnym chórze hołdunowskim „Korona", kierowanym przez Joannę Figurę.

Największy rozgłos przyniósł Jej ogromny sukces w konkursie „Po naszymu, czyli po śląsku", w którym została Ślązaczką Roku 1999 za monolog „W Kazachstanie". Piękną gwarą śląską, ale nie pozbawioną charakterystycznego dla Niej poczucia humoru, zaprezentowała w tym monologu swoje wspomnienia z ciężkich przeżyć w latach II wojny światowej, których zaznała jako kilkunastoletnia dziewczynka wraz z rodzicami i rodzeństwem podczas zesłania w Kazachstanie.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij