2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

XVI Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego

2016-06-13

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają młodzież z województwa śląskiego do udziału w XVI Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego w dniach 14-20 sierpnia 2016 w Wuppertalu w Niemczech.

Projekt skierowany jest do młodych osób wieku 17-23 lata, które mogą pochwalić się działalnością na rzecz lokalnej i regionalnej społeczności, są otwarte na nowe wyzwania i wykazują zainteresowanie tematami europejskimi.

Temat tegorocznej edycji Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego brzmi: Przekraczać granice: Ucieczka i wypędzenie wcześniej i dziś. 

 

W czasie 7-dniowego pobytu w Wuppertalu, młodzież pozyska nie tylko podstawowe informacje o tego typu procesach, ale także będzie miała możliwość rozmowy ze świadkami ucieczek i wypędzeń, jak i spotkania młodych uchodźców.

 

Więcej szczegółów o projekcie można znaleźć w dołączonym załączniku oraz na stronie internetowej Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej: http://haus.pl/aktualnosci-1042.html

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij