• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Wystawa Agaty Wojtali - Kubeckiej

18 lutego 2015

Jeszcze do końca marca w galerii Starostwa Powiatowego w Bieruniu można oglądać wystawę malarstwa i rzeźby Agaty Wojtali – Kubeckiej.

 

Wernisaż wystawy tej młodej i utalentowanej artystki mieszkanki Lędzin miał miejsce 4 lutego. Otwarcia ekspozycji dokonał starosta powiatu Bernard Bednorz. W spotkaniu uczestniczyli również Krystyna Wróbel burmistrz Lędzin, wiceprzewodniczący Rady Zdzisław Rudol, wicestarosta powiatu Henryk Barcik, Zofia Łabuś – dyrektorka Bieruńskiego Ośrodka Kultury, radna powiatu, Joanna Figura – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach oraz liczne grono przyjaciół artystki.

Agata Wojtala urodziła się w 1987r.  Brała udział w licznych plenerach malarskich klubowych, powiatowych i kopalnianych oraz w wystawach poplenerowych. Gra również na saksofonie.  Udziela się w organizacjach artystycznych. Jej wernisaże cieszą się dużym zainteresowaniem w powiecie bieruńsko-lędzińskim.

Zdjęcie: Barbara Marzec

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov