2017-10-18
Zakończono weryfikację oddanych głosów na poszczególne zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Znane są już wyniki głosowania.
2017-10-18
17 Października Gmina Lędziny wraz z Radnymi zorganizowała akcję pn."Poduszka dla Maluszka". W ramach akcji wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci z Miejskiego żłobka otrzymały od Pani Burmistrz poduszki do spania i przytulania.
2017-10-05
W środę, 4 października w przedszkolu znajdującym się w SP2 odbyło się głośne czytanie przedszkolakom, w którym udział wzięły: Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel oraz Poseł na Sejm Ewa Kołodziej.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2017-08-22
SPRAWDŹ KORZYŚCI Z POWOŁANIA ZWIĄZKU METROPOLITALNEGO
2017-10-05
Pragniemy poinformować właścicieli nieruchomości i mieszkańców Miasta Lędziny, że została zakończona procedura zmiany nazwy ulicy Lucjana Szenwalda.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.
2017-09-28
Nocna i Świąteczna opieka zdrowotna bez zmian od 1 października w MZOZ Lędziny
Drodzy Mieszkańcy informujemy, iż nocna i świąteczna opieka zdrowotna udzielana jest w Przychodni Specjalistycznej MZOZ Lędziny przy ul. Pokoju 17, od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy, nr tel (32) 326 62 53, (32) 326 73 74

Wyniki II Powiatowego Konkursu Ortograficznego Języka Angielskiego

2016-06-02

Dnia 23 maja, w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach odbył się II Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego: "A SPELLING BEE". 

Wzięło w nim udział 36 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu bieruńsko lędzińskiego wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji.

 

W półfinale uczniowie pisali krótki test, zawierający wcześniej podane słowa - w tym roku - zaczynające się na literę B. Walka była na tyle zacięta, że przeprowadzono dwie dogrywki. Do finału przeszło pięcioro uczniów. Każdy z nich miał za zadanie przeliterować wylosowane słowa. Poziom trudności wzrastał z każdą rundą. 

 

Ostatecznie pierwsze i drugie miejsce zajęły uczennice Gminnego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Roku Jubileuszowego  w Bojszowach: Kinga Bąk i Daria Parszewska, a trzecie Karolina Kozubik z SP nr 3 im. Orła Białego  w Bieruniu. Uczennice otrzymały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bieruniu i wydawnictwo Oxford. 

Serdecznie gratulujemy  i zapraszamy w przyszłym roku.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij