2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2017-12-17
Urząd Miasta w Lędzinach oraz Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na Powitanie z Nowym Rokiem 2018. 31 grudnia o godzinie 23.30 do 00:30. Złóżmy sobie życzenia....
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Wyniki II Powiatowego Konkursu Ortograficznego Języka Angielskiego

2016-06-02

Dnia 23 maja, w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach odbył się II Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego: "A SPELLING BEE". 

Wzięło w nim udział 36 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu bieruńsko lędzińskiego wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji.

 

W półfinale uczniowie pisali krótki test, zawierający wcześniej podane słowa - w tym roku - zaczynające się na literę B. Walka była na tyle zacięta, że przeprowadzono dwie dogrywki. Do finału przeszło pięcioro uczniów. Każdy z nich miał za zadanie przeliterować wylosowane słowa. Poziom trudności wzrastał z każdą rundą. 

 

Ostatecznie pierwsze i drugie miejsce zajęły uczennice Gminnego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Roku Jubileuszowego  w Bojszowach: Kinga Bąk i Daria Parszewska, a trzecie Karolina Kozubik z SP nr 3 im. Orła Białego  w Bieruniu. Uczennice otrzymały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bieruniu i wydawnictwo Oxford. 

Serdecznie gratulujemy  i zapraszamy w przyszłym roku.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij