• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Wybory do Europarlamentu 2019

2019-05-21

Europarlament to instytucja reprezentująca interesy obywateli Unii Europejskiej. Wybory do Parlamentu odbywają się co pięć lat. Państwa członkowskie UE mają prawo podejmować indywidualnie decyzje odnośnie dokładnego terminu głosowania – jedynym ograniczeniem narzuconym przez Parlament jest obowiązek odbycia wyborów parlamentarnych w tym samym tygodniu w każdym państwie należącym do UE.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja 2019 r. Wyłonią one 52 spośród łącznej liczby 705 eurodeputowanych. Polacy będą wybierać swoich przedstawicieli do PE po raz czwarty.  

 

 

Lokale wyborcze czynne będą w godz. 7.00-21.00.    

 

Obwody Głosowań znajdą państwo TUTAJ 

 

Kto może głosować?

Każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów ukończy 18 lat, może głosować. Podczas głosowania trzeba mieć przy sobie dowód osobisty albo paszport - członkowie komisji wyborczej mają obowiązek sprawdzić tożsamość głosującego.

 

Głosowanie to nie wszystko, co możesz zrobić. Możesz odegrać ważną rolę, przekonując więcej osób, by zagłosowały i wpłynęły na kierunek działania UE.

 

 

 

 

W załączniku przedstawiamy Obwieszczenie OKW w Katowicach z dnia 30.04.2019r. o zarejestrowanych listach kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego w okręgu wyborczym nr 11

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov