2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Wręczenie aktu mianowania

2012-10-24

We wtorek 23 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste wręczenie awansu na stopień porucznika mieszkańcowi Lędzin Panu Maksymilianowi Cofała.
Nominację wręczył Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Leszek Klag wraz z Panem Burmistrzem Wiesławem Stambrowskim. Gratulacje wraz z życzeniami złożyli również przedstawiciele Urzędu Miasta i Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tychach.

Pan Maksymilian Cofała urodził się 14 września 1925r w Bieruniu. W czasie wojny służył w dywizji generała Stanisława Maczka walcząc o wyzwolenie Holandii. Do rodzinnego domu wrócił 25 maja 1947r. W lipcu 1947r. podjął pracę w Nadleśnictwie Imielin gdzie przepracował 40 lat.


Po części oficjalnej, w sympatycznej atmosferze przy kawie, Pan Maksymilian opowiadał o czasach wojny, które szczególnie utkwiły mu w pamięci.

Spotkanie zakończono wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Zasłużonemu weteranowi serdecznie gratulujemy!

 

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij