2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2017-12-17
Urząd Miasta w Lędzinach oraz Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na Powitanie z Nowym Rokiem 2018. 31 grudnia o godzinie 23.30 do 00:30. Złóżmy sobie życzenia....
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Wizyta gości z Revucy w Urzędzie Miasta

2011-06-02
31 maja w siedzibie Urzędu Miasta odbyło się spotkanie podsumowujące wizytę gości z Revucy (Słowacja) w Lędzinach.

Przedstawiciele 2 szkół oraz nadleśnictwa z Revucy przebywali w Lędzinach w ramach programu Comenius Regio. Realizują oni projekt pn. "Kontrasty" razem z Zespołem Szkół w Lędzinach. Podczas spotkania zebranym gościom przedstawiono sprawozdanie z dotychczasowej realizacji projektu.

 

Słowacy mogli również wysłuchać prelekcji przedstawicieli 2 lędzińskich firm: PGK Partner Sp. z o.o. oraz Ekorec Sp. z o.o. Po prelekcjach odbyła się krótka dyskusja na temat ochrony środowiska w obu miejscowościach. Okazało się, że Revuca i Lędziny mają podobne problemy związane z dzikimi wysypiskami, segregacją odpadów i edukacją ekologiczną mieszkańców. Kolejna wizyta w ramach projektu będzie miała miejsce jeszcze w tym roku.  

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij