• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

WĘZEŁ OLSZYCE JUŻ PRZEJEZDNY

10 grudnia 2018

7 grudnia 2018 r. odbyło się otwarcie węzła drogowego "Olszyce". Inwestycja rozpoczęła się 27 kwietnia 2018 roku. Węzeł "Olszyce" połączył ul. Zawiszy Czarnego z drogą ekspresową S1. Stał się ważnym łącznikiem komunikacyjnym na mapie Lędzin.

To udogodnienie dla mieszkańców i inwestorów. Droga z Katowic do Lędzin czy Bierunia skróci się nawet o 10 minut. To też alternatywa dla kierowców jadących do Tychów czy Oświęcimia.

To inwestycja warta około 15 mln złotych i finansowana w całości przez inwestora prywatnego – firmę Goodman. Dzięki budowie węzła stanie się możliwe zjechanie z trasy ekspresowej S1 do gminnych terenów inwestycyjnych, gdzie w przyszłym roku firma Goodman planuje rozpocząć m.in. budowę hal dużego centrum logistycznego. Budowa węzła to efekt współpracy firmy z samorządem lokalnym i Skarbem Państwa.

Już 12 lat temu teren położony po północnej stronie drogi S1 w pobliżu ul. Zawiszy Czarnego był postrzegany jako bardzo dobre miejsce pod inwestycje produkcyjno-magazynowe. Ale ostatecznie do rozpoczęcia budowy nie doszło. Teraz dzięki zaangażowaniu Burmistrza Miasta Lędziny i lokalnym samorządem udało się rozpocząć inwestycję.

Droga została już dopuszczona do ruchu.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov