2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

W Lędzinach gościła delegacja z Revucy

2011-11-09

Od 22 października do 26 października br. w ramach edukacyjnego programu unijnego Comenius Regio Zespół Szkół w Lędzinach gościł 10 - osobową delegację z Revucy, w skład której wchodzili pracownicy tamtejszego Urzędu Miejskiego, Lasów Państwowych w Bańskiej Bystrzycy oraz nauczyciele liceum w Revucy.

Podczas wizyty słowacka delegacja uczestniczyła w lekcjach o tematyce ekologicznej, lekcjach języka angielskiego oraz warsztatach ekologicznych. Ponadto goście zwiedzili Browary Tyskie, Zamek Lipowiec, Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie oraz Muzeum Chleba w Radzionkowie. 24 października w lędzińskim ratuszu odbyła się konferencja z udziałem pracowników Urzędu, nauczycielek goławieckiego Zespołu Szkół. Uczestnicy zgodnie doszli do wniosku że należy w większym stopniu niż dotychczas szerzyć wszechstronną edukację proekologiczną na terenie obu miast.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij