2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

W krainie Nibylandii

2012-04-25

Dnia 19.04.2012 uczniowie klas I – III uczestniczyli w lekcji teatralnej oraz w przedstawieniu pt. „Piotruś Pan i piraci” w sali widowiskowo – kinowej „Piast”. Przedstawienie zaprezentowali aktorzy Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa.

Pełna przygód historia chłopca i jego przyjaciół z wyspy Nibylandii przedstawiona została w sposób bardzo widowiskowy. W przedstawieniu wykorzystano wiele efektów specjalnych, co podnosiło atrakcyjność wystawionej sztuki. Gra aktorów, stroje i dekoracja wzbudzały zachwyt u dzieci. W trakcie przedstawienia dzieci żywo i spontanicznie reagowały na sytuacje prezentowane na scenie. Uczniowie, owacją na stojąco, podziękowali aktorom za wspaniały występ.

 

W warsztatach teatralnych, odbywających się tuż po przedstawieniu wykorzystano wiersz J. Tuwima „Lokomotywa”. Uczniowie  mieli okazję zmierzenia się ze sztuką aktorską i zaprezentowania swej ekspresji słownej na scenie. Wszyscy chętnie i aktywnie uczestniczyli w lekcji teatralnej.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij