• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Uzyskali stopień nauczyciela mianowanego

2022-08-24

Nauczyciele z lędzińskich placówek oświatowych spotkali się 23 sierpnia 2022 r. w Urzędzie Miasta w Lędzinach, w którym otrzymali akty nadania na stopień nauczyciela mianowanego.

Egzaminy dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego odbyły się 4 i 5 lipca 2022 r. Podczas egzaminu nauczyciel przedstawiał prezentację na temat swojego dorobku zawodowego. Prezentował swoje umiejętności, które stanowią spełnienie wymagań niezbędnych do uzyskania awansu zawodowego. Nauczyciele prezentowali swój dorobek zawodowy przed komisją złożoną z przedstawicieli Gminy, Kuratorium oraz ekspertów Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także dyrektora szkoły.

 

Podczas wtorkowego spotkania akty nadania wręczyła burmistrz Krystyna Wróbel, w obecności której awansowani nauczyciele złożyli również ślubowanie. Gratulacje pedagogom składali również dyrektorzy placówek, w których na co dzień uczą dydaktycy. 

 

Nauczyciel mianowany, to przedostatni szczebel na drodze zawodowej pedagogów. Pracujący w szkole nauczyciele chcąc podnieść swoje kwalifikacje zdobywają po kolei cztery stopnie awansu zawodowego. Zaczynają od stażysty, następnie otrzymują tytuł nauczyciela kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego. Wiąże się to m.in. ze zdaniem odpowiednich egzaminów.

 

Wszystkim awansowanym składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów i zaangażowania w pracy.

 

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov