2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2020-02-17
DLA WYBORÓW PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2020-05-08
Przedmiotem przetargu będzie sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Lędzinach przy ul. Lędzińskiej, oznaczonej jako działki o numerach 210/22 o powierzchni 1,9749 ha, 212/22 o powierzchni 0,0321 ha i 214/22 o powierzchni 0,8980 ha. Cena wywoławcza nieruchomości: 3 200 000,00 zł. Przetarg na sprzedaż nieruchomości odbędzie się w pierwszej połowie września 2020 r. w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Uroczysty Apel w Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach – Samochód dla OSP oficjalnie przekazany

2019-12-03

29 listopada w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach odbyła się ważna uroczystość. Strażacy do swojego użytku otrzymali nowy samochód ratowniczo-rozpoznawczy wraz z przyczepą.

W uroczystym apelu uczestniczyli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach, przedstawiciele jednostek OSP powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach. A także oficjele z Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego oraz zaproszeni goście.

 

Dowódcą uroczystości był druh Mariusz Dziura, który złożył meldunek o jej rozpoczęciu starszemu brygadierowi Bogdanowi Jędrocha – Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej.

 

 

Następnie druh Grzegorz Patalong Prezes OSP w Lędzinach w swoim przemówieniu powitał przybyłych gości a także opowiedział o samochodzie, który zakupiła OSP.

 

 

Jednostka OSP Lędziny zakupiła lekki samochód ratowniczo-rozpoznawczy Renault Traffic wraz z przyczepą specjalną dwuosiową. Pojazd został dostarczony przez firmę Hydrokrak z Bielska-Białej. Wartość zakupionego samochodu wraz z przyczepą wyniosła 200 000 zł. Gmina Lędziny na ten cel przekazała 130 000 zł, natomiast Marszałek Województwa Śląskiego 70 000 zł. Następnie księża poświęcili nowy samochód, który będzie służył wszystkim mieszkańcom regionu. Formalnego przekazania dokonali Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Starszy brygadier Bogdan Jędrocha, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tychach starszy brygadier Piotr Szojda oraz w imieniu Pana Jakuba Chełstowskiego Marszałka Województwa Śląskiego - Starosta Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego Bernard Bednorz.

 

 

„W imieniu całej naszej jednostki składam gorące podziękowanie za przydzielony samochód, podnoszący zdolność operacyjną naszej jednostki. Równocześnie zapewniam, że będziemy się starać aby ten samochód był zawsze sprawny i należycie konserwowany” – mówił Naczelnik OSP Lędziny druh Mariusz Drob.

 

W tym dniu nastąpiło także uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego ze środków finansowych Funduszu Sprawiedliwości i Gminy Lędziny. Za kwotę 49 498 zł zakupione zostało 6 kompletów umundurowania specjalnego oraz 6 aparatów powietrznych wraz z maskami i czujnikami bezruchu. Ponadto za ktowtę tzw. 5000+ zakupione zostało kompletne umundurowanie dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, w którym młodzież prezentowała się na piątkowym apelu.

 

Wierzymy, że nowy samochód, a także umundurowanie będzie właściwym narzędziem, który nasi strażacy wykorzystają do ratowania zdrowia i życia mieszkańców całego regionu i dzięki niemu będą jeszcze skuteczniej mogli nieść pomoc osobom, które będą jej potrzebowały.

dsc_0759.jpg
dsc_0830.jpg
dsc_0848.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij