• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Uroczyste obchody Dnia św. Marcina.

23 listopada 2021

W Szkole Podstawowej nr 4 już po raz kolejny obchodzono „Dzień Świętego Marcina”, który jest z utęsknieniem oczekiwaną uroczystością w szkole. Dzień ten stanowi zapowiedź okresu świąt Bożego Narodzenia, wprowadza w nastrój tajemnicy i wiary w czynienie dobra.

18 listopada o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Świętej Barbary w Lędzinach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji obchodów dnia św. Marcina. Uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście rozpoczęli obchody przy ognisku, które zostało rozpalone specjalnie na tę okazję. Następnie w uroczystym orszaku, na którego czele konno jechał przedstawiciel w postaci Świętego Marcina pojechał do szkoły na pozostałą część.

 

Podczas spotkania na Sali gimnastycznej uczniowie i zaproszeni goście przypomnieli sobie historię świętego Marcina, odśpiewana została także piosenka w języku niemieckim, której towarzyszyła melodia grana na akordeonie. Wyświetlony został także krótki film animowany o świętym. Nie zabrakło występów uczniów lędzińskiej czwórki, w tanecznym pokazie, w przepięknych strojach gąsek zaprezentowały się uczennice szkoły.

 

Czwartkowe spotkanie było także okazją do wręczenia nagród w ramach finału projektu „Niemieckie zwyczaje”, podczas którego uczniowie tworzyli prace plastyczne dot. życiorysu świętego Marcina.

 

Po części oficjalnej można było spróbować świętomarcińskich rogali, napić się ciepłej herbaty przygotowanej przez uczniów oraz w twórczy sposób spędzić resztę wieczoru – rodzice wraz z uczniami tworzyli gąski, symbol towarzyszący postaci Świętego Marcina.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov