2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Uczniowie SP nr 1 bili rekord masowego czytania

2016-06-14

 

10 czerwca o godzinie 10:00 uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji bibliotek ustanowienia rekordu czytania książek w jednym momencie.

 

 

Na czym to polegało? 10 czerwca o godzinie 10:00 uczniowie klas I-III zebrali się na placu szkolnym, a uczniowie klas IV-VI na Placu Farskim w Lędzinach, zabierając ze sobą książkę. Czytali ją przez 10 minut. Akcji towarzyszył publiczny marsz z książkami, czytelniczy łańcuch, książkowe graffiti , tworzenie absurdalnego tekstu oraz sporządzenie transparentu z hasłami promującymi czytanie książek.

 

Akcja miała na celu przekonanie uczniów, że czytanie nie jest reliktem przeszłości i nie jest wstydliwą czynnością.

 

Organizatorkami akcji były panie: Lucyna Matyja, Elżbieta Ostrowska i Agnieszka Kucharewicz

 

358foto2.jpg
32foto3.jpg
foto4.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij