2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2018-01-05
W Biuletynie Zamówień Publicznych oraz w Biuletynie Informacji Publicznej zostały opublikowane następujące ogłoszenia o zamówieniu pn.: Roboty budowlane zawiązane z realizacją zadania pn.: „Budowa przedszkola”, Modernizacja budynków komunalnych przy ul. Pokoju 106 – utworzenie mieszkań socjalnych – I etap, Termomodernizacja budynku Urzędu Miasta w Lędzinach
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.
2017-12-29

Uczennice Gimnazjum nr 1 zwyciężczyniami konkursu o Chorwacji

2016-05-11

Uczennice II klasy Gimnazjum nr 1 w Lędzinach zajęły pierwsze miejsce w konkursie wiedzy o Chorwacji. 

Z okazji 25-lecia niepodległości Republiki Chorwacji, w miesiącach marcu i kwietniu tego roku, został zorganizowany przez Konsulat Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie „Konkurs wiedzy o Chorwacji”. Konkurs ten odbył się na terenie trzech województw południa Polski: małopolski, śląska i podkarpacia.

Do 18 marca 2016 roku należało przesłać pracę konkursową do Kuratorium Oświaty w Katowicach. Na początku kwietnia uczennice zostały poinformowane, że znalazły się wśród 15 drużyn z województwa śląskiego zaproszonych do drugiego etapu konkursu i etapu finałowego.

Dziewczęta w składzie: Natalia Bierut, Emilia Płonka, Julia Socha, Patrycja Stolorz i Weronika Świstak (wszystkie uczennice klasy drugiej) pod opieką pani Katarzyny Koclęgi w dniu 25 kwietnia 2016 roku udały się do Sosnowca do Instytutu Filologii Słowiańskiej na II etap oraz finał konkursu.

II etap polegał na rozwiązaniu 100 zadań o różnorakiej tematyce: od pytań dotyczących historii, aż po współczesność. Do rozgrywki finałowej zakwalifikowało się 10 drużyn. W etapie tym pytania były oparte na zdjęciach i kojarzeniu informacji z nimi związanymi oraz na literaturze chorwackiej.

By nic nie było proste, uczennice zmierzyły się w dogrywce o I miejsce z Gimnazjum w Katowicach.

Wygrały!

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij