2018-11-26
22 listopada odbyła się pierwsza, uroczysta sesja Rady Miasta Lędziny ósmej kadencji, podczas której odbyło się Ślubowanie Radnych oraz Ślubowanie Burmistrza Miasta Lędziny. Podczas pierwszej sesji wybrany został także przewodniczący oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta.
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2018-05-21
Gmina Lędziny zleciła opracowanie projektu koncepcyjnego przebiegu łącznika drogowego ul. Lędzińskiej z ul. Zawiszy Czarnego. Planowany przebieg obrazują załączone rysunki. Utworzenie łącznika to ważny element działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości infrastruktury drogowej na terenie Lędzin.
2019-01-18
z 18 stycznia 2019 roku o kwalifikacji wojskowej w 2019 roku.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Uczennice Gimnazjum nr 1 zwyciężczyniami konkursu o Chorwacji

2016-05-11

Uczennice II klasy Gimnazjum nr 1 w Lędzinach zajęły pierwsze miejsce w konkursie wiedzy o Chorwacji. 

Z okazji 25-lecia niepodległości Republiki Chorwacji, w miesiącach marcu i kwietniu tego roku, został zorganizowany przez Konsulat Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie „Konkurs wiedzy o Chorwacji”. Konkurs ten odbył się na terenie trzech województw południa Polski: małopolski, śląska i podkarpacia.

Do 18 marca 2016 roku należało przesłać pracę konkursową do Kuratorium Oświaty w Katowicach. Na początku kwietnia uczennice zostały poinformowane, że znalazły się wśród 15 drużyn z województwa śląskiego zaproszonych do drugiego etapu konkursu i etapu finałowego.

Dziewczęta w składzie: Natalia Bierut, Emilia Płonka, Julia Socha, Patrycja Stolorz i Weronika Świstak (wszystkie uczennice klasy drugiej) pod opieką pani Katarzyny Koclęgi w dniu 25 kwietnia 2016 roku udały się do Sosnowca do Instytutu Filologii Słowiańskiej na II etap oraz finał konkursu.

II etap polegał na rozwiązaniu 100 zadań o różnorakiej tematyce: od pytań dotyczących historii, aż po współczesność. Do rozgrywki finałowej zakwalifikowało się 10 drużyn. W etapie tym pytania były oparte na zdjęciach i kojarzeniu informacji z nimi związanymi oraz na literaturze chorwackiej.

By nic nie było proste, uczennice zmierzyły się w dogrywce o I miejsce z Gimnazjum w Katowicach.

Wygrały!

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij