2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2017-12-17
Urząd Miasta w Lędzinach oraz Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na Powitanie z Nowym Rokiem 2018. 31 grudnia o godzinie 23.30 do 00:30. Złóżmy sobie życzenia....
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Uczennice Gimnazjum nr 1 na Gali Chorwackiej w Krakowie

2016-07-07

28 czerwca 2016 roku w Krakowie, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbyła się uroczysta Gala Chorwacka.

Zorganizowana została ona przez ambasadę Republiki Chorwacji w Warszawie i Konsulat Honorowy w Krakowie.

 

Uczestniczyły w niej uczennice z Gimnazjum nr 1 w Lędzinach, które wygrały Konkurs Wiedzy o Chorwacji, ich rodzice, a także przedstawiciele władz Miasta, w tym Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel.


W uroczystościach wzięli też udział przedstawiciele władz chorwackich na czele z Jej Ekscelencją Ambasador Republiki Chorwacji dr Andreą Bekić, a także przewodniczący chorwacko – polskiej grupy parlamentarnej chorwackiego Saboru dr Damian Tomić oraz posłowie wchodzący w skład tej grupy.


Wcześniej na Rynku Głównym w Krakowie zwycięska młodzież wraz z przedstawicielami władz chorwackich wypuścili 25 balonowych wiązanek w związku z uczczeniem 25 – lecia niepodległości.

 

Link do galerii zdjęć z Gali Chorwackiej

179trzy.jpg
259cztery.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij