• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Tak spędzaliśmy Walentynki

2021-02-19

Walentynki, to święto zakochanych przypadające 14 lutego. W tym dniu w szczególny sposób okazujemy sobie uczucia, a kolorem dominującym staje się różowy i czerwony. Prześledźmy, jak ten dzień spędziliśmy w Lędzinach.

W Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowano Walentynkowy Koncert Życzeń z udziałem dobrze znanego Mirka Szołtyska, gwiazdy TVS. W tym dniu, na fanpageu MOK-u odczytywał on życzenia, które napisali sami mieszkańcy.

 

Dzieci z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 uczestniczyły w konkursie plastycznym dla wszystkich grup przedszkolnych pt. "Serce dla każdego". Organizatorom zależało na uaktywnieniu i promowaniu wszystkich dzieci w ramach realizowanego programu autorskiego pt.: „Jestem niepowtarzalny" pani Bożeny Czeszyk. Maluchy tworzyły prace plastyczne na podstawie utworu literackiego, w którym uwypuklone zostały pozytywne cechy osobowości - pomoc, współczucie, miłość, dobro, szacunek i empatia. Prace konkursowe przekazano Klubowi Seniorów, działającemu przy Miejskim Ośrodku Kultury w Lędzinach.

 

W Miejskim Przedszkolu nr 3, uruchomiono Pocztę Walentynkową. Dzieci tworzyły kartki dla swoich kolegów, które wrzucały do skrzynki. Życzenia do adresatów trafiły dzięki małym listonoszom. Dzieci na zajęciach sensoplastycznych, które pobudzają dziecięce zmysły, przygotowały serduszka z masy solnej. Odbył się też konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza kartka walentynkowa”.

 

Walentynki obchodzono także w Miejskim Żłobku. Maluchy  świetnie bawiły się w rytm muzyki z chustą animacyjną, balonami i bańkami."Walentynkowa poczta" funkcjonowała również w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1. Trafiły do niej wykonane przez dzieci kartki, zapewniające o miłości, sympatii i życzliwości wielbicieli. Z okazji Walentynek zorganizowano też zabawy, zajęcia, tańce, konkursy. W przedszkolu czuło się atmosferę radości i szczęścia, do której przyczyniły się czerwone serduszka i uśmiechnięte buzie dzieci.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov