2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Szkolenie z zakresu powszechnej samoobrony dla mieszkańców

2016-09-15

 

Szef Obrony Cywilnej Gminy Lędziny – Burmistrz Miasta mgr Krystyna Wróbel zaprasza mieszkańców zainteresowanych wykładem- szkoleniem z zakresu powszechnej samoobrony.

 

Przedmiotem wykładu- szkolenia będzie:

  1. Charakterystyka zagrożeń ludności w czasie pokoju, kryzysu i wojny. Współczesny terroryzm zagrożeniem dla bezpieczeństwa światowego. Zagrożenie terrorem w Polsce w kontekście napływu uchodźców.

  2. Zagrożenie terrorystyczne w urzędach, placówkach oświatowych. Procedury postępowania w przypadku ataku terrorystycznego i działań antyterrorystycznych.

  3. Stany nadzwyczajne i stopnie alarmowe.

  4. Procedury postępowania podczas wystąpienia zagrożeń. System Wczesnego Alarmowania i System Wczesnego Ostrzegania o zagrożeniach – sygnały i komunikaty alarmowe.

  5. Ochrona ludności w świetle obowiązujących przepisów RP. Obrona cywilna w jednostce samorządowej – terenowe formacje OC.

Szkolenie odbędzie się w dniu 6 października 2016 roku w godz. od 10.00 do 14.00 w budynku Urzędu Miasta Lędziny, przy ul. Lędzińskiej 55.

 

Wykład- szkolenie dla wszystkich uczestników jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chętnych do udziału w wykładzie.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij