2018-11-26
22 listopada odbyła się pierwsza, uroczysta sesja Rady Miasta Lędziny ósmej kadencji, podczas której odbyło się Ślubowanie Radnych oraz Ślubowanie Burmistrza Miasta Lędziny. Podczas pierwszej sesji wybrany został także przewodniczący oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta.
2019-02-11
Gmina Lędziny organizuje kolejne Ferie Zimowe dla dzieci w dniach od 09.02.2019 r. do dnia 24.02.2019 r. W tym czasie odbędą się zajęcia promujące zdrowy styl życia dla dzieci i młodzieży zamieszkałej na terenie Gminy.
2019-01-24
Przedmiotem przetargu jest sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Lędzinach przy ul. Grunwaldzkiej (bocznej), oznaczonej jako działka numer 3351/291 o powierzchni 0,1096 ha. Cena wywoławcza nieruchomości: 95 500,00 zł. Wadium ustalone zostało na kwotę: 9 550,00 zł. Przetarg na sprzedaż nieruchomości odbędzie się w dniu 1 marca 2019 r. o godz. 11.00 w sali 013 Urzędu Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55.
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2018-05-21
Gmina Lędziny zleciła opracowanie projektu koncepcyjnego przebiegu łącznika drogowego ul. Lędzińskiej z ul. Zawiszy Czarnego. Planowany przebieg obrazują załączone rysunki. Utworzenie łącznika to ważny element działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości infrastruktury drogowej na terenie Lędzin.
2019-01-18
z 18 stycznia 2019 roku o kwalifikacji wojskowej w 2019 roku.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Szekspiriada w kinie "Piast"

2010-06-07

28 maja odbył się III Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy w Języku Angielskim „Szekspiriada" 2010. Jego organizatorami byli: Urząd Miasta w Lędzinach, Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach oraz Szkoła Języków Obcych „Angmen".

 

W Konkursie mogli brać udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy wygrali eliminacje w swoich szkołach.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali tak wysoki poziom językowy i aktorski, że jury (w składzie: Mariola Jaromin - UM Lędziny, Mariusz Drogokupiec - Angmen, Aleksandra Drogokupiec - Angmen) miało spory problem z wyłonieniem zwycięzców.

Ostatecznie nagrody zdobyli:

I nagroda: Wyjazd na obóz językowy do Jastrzębiej Góry

Kategoria: uczniowie szkół podstawowych: Klaudia Szala, Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Imielin

Kategoria: Uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych: Claudia Grabowy, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Gustawa Morcinka, Lędziny

II nagroda: Całoroczny kurs języka angielskiego w Szkole Języków Obcych Angmen w Lędzinach

Kategoria: uczniowie szkół podstawowych: Adrianna Brzozowska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 im. Karola Miarki, Lędziny

Kategoria: Uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych: Aleksandra Nyga, Gimnazjum nr 1 im. Karola Wierzgonia, Bieruń

III nagroda: Materiały do nauki języka angielskiego

Kategoria: uczniowie szkół podstawowych: Magdalena Krakowiecka, Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Imielin

Kategoria: Uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych: Anna Hycki, Zespół Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka, Tychy

W związku z przypadającymi w tym roku obchodami 850-lecia Miasta Lędziny, wprowadzono dodatkową kategorię: „Od Lizini po Lędziny", w której można było przygotować utwór poetycki bądź prozę w języku angielskim opiewającą wybrane zagadnienia z historii lub życia Lędzin na przestrzeni 850 lat. Oto oryginalny tekst wiersza opracowanego przez laureatkę tej kategorii, Wiktorię Kapała:

 

"My hometown Lędziny"


One can say my hometown Lędziny is just nice.

But it isn't its only vice.

Silesian culture so rich and appreciated

Through generations is here cultivated.


Amazing nature, forests and all the beautiful scenery

Two swimming pools, cinema and library

Our town has got it all

And don't you even think that it is small!


Lovely Town Hall with great clock

Let this place simply rock!

Not to mention Ziemowit mine

which helps to live here more than fine.


Klimont Church- don't forget

Come and see it- you won't regret!

Beautiful, inspiring and old

It is something for generations to hold.


Not having much more time to praise,

I must give you this advice:

"Lędziny is the best place to live ,

Not loving it, no one can forgive!"


Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij