• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Szczepienia w lędzińskich przychodniach MZOZ

2021-02-18

Szczepienia przeciw Sars-CoV-2 w Miejskim Zespole Opieki Zdrowotnej w Lędzinach rozpoczęto 25 stycznia br. Wykonywane są one w trzech placówkach MZOZ. Zgodnie z wytycznymi rządu rozpoczęto je od osób w wieku 80+ i 70+. Zainteresowanie jest spore. Lista osób do zaszczepienia do końca przyszłego miesiąca jest już zapełniona. Kolejny nabór ma zostać ogłoszony po 30 marca br. 

Do tej pory w MZOZ szczepiono 90 osób tygodniowo (po 30 w każdej z trzech przychodni). Liczba ta wzrosła już do 180 osób, ze względu na wprowadzenie drugiej dawki szczepionki. Zdaniem dyrekcji MZOZ akcja przebiega sprawnie dzięki zaangażowaniu personelu medycznego - lekarzy, pielęgniarek i rejestratorek, a także dzięki samym seniorom, którzy są bardzo zdyscyplinowani.

 

Niestety, w tym tygodniu z opóźnieniem dostarczono szczepionki do naszych przychodni. Przyczyną okazały się ograniczenia w ich dostawie do naszego kraju. To problem ogólnopolski, na który MZOZ w Lędzinach nie ma wpływu.

 

W przychodniach na szczepienia pacjentów kwalifikuje lekarz. Pacjenci wypełniają ankietę, a dane wpisywane są do bazy danych. Po szczepieniu, ze względu na bezpieczeństwo, przez 15 min. przebywają pod obserwacją.

 

Aktualnie w kolejce czeka 450 zapisanych seniorów. Do tej liczby dodać należy osoby niezdecydowane, które nie wyraziły jeszcze takiej woli.  

 

Warto wspomnieć, że przed 25 stycznia br. zaszczepiono 90 osób z grupy tzw. „zero”, czyli m.in. pracowników medycznych, opieki socjalnej, aptek itd. Podano w sumie 180 dawek szczepionki. 

 

Miejsca szczepień uruchomione przez MZOZ i NZOZ Lędziny:

 

  1. Przychodnia Nr 1 ul. Fredry 17, tel. 32 216 60 59
  2. Przychodnia Nr 2 ul. Asnyka 2, tel. 32 216 62 87
  3. Przychodnia Specjalistyczna ul. Pokoju 17, tel. 32 326 62 53
  4. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne s.c.

    ul. Łanowa 5, tel. 32 326 64 54

 

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov