• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Szanowni Mieszkańcy

22 lipca 2022

W związku z kłamstwami rozpowszechnianymi w różnej formie wśród mieszkańców Lędzin, Burmistrz Miasta Lędziny informuje:

 

1. Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach, aby wykonać przyłączenie KWK „Ziemowit” do swojej sieci wodociągowej, nie musiało posiadać żadnej zgody ani innej formy uzgodnień z Urzędem Miasta Lędziny. Gmina Lędziny nie była stroną tej inwestycji. Było to działanie dwustronne pomiędzy RPWiK Tychy oraz PGG S.A. Oddział KWK „Piast-Ziemowit”.

2. Urząd Miasta Lędziny nie wydawał żadnych zgód RPWiK Tychy na wejście w teren działek, przez które to przyłącze przechodzi. Zgodę na wejście w teren działki nr 1636/184 przy ul. Pokoju wydał Starosta Bieruńsko – Lędziński. Potwierdza to pismo z RPWiK Tychy z dnia 13 lipca 2022 r. (załącznik).


W związku z powyższym, kłamstwem było podanie przez Przewodniczącą Rady Miasta Lędziny Marię Głos, że uzgodnień takich dokonała Burmistrz Krystyna Wróbel. To kłamstwo, zostało podane w gazecie kojarzonej z radnymi powiatowymi Markiem Spyrą i Marcinem Majerem, co rozpoczęło falę plotek i nienawistnych komentarzy wymierzonych w Burmistrz Miasta Lędziny.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov