Działki na sprzedaż
2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.

Szanowni Mieszkańcy,

2020-06-23

powalczmy o wóz strażacki w wyborach!

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

Udział w wyborach, to nasz obywatelski obowiązek. Akcja „Bitwa o wozy” ma nas tylko zmobilizować do jego spełnienia, szczególnie że przyświeca jej dobra idea. Zdobycie wozu strażackiego, to wielka pomoc dla strażaków i odciążenie finansowe dla gminy.  W Lędzinach potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej są duże. Modernizacja zaplecza technicznego jest jak najbardziej wskazana szczególnie, że specyfika zagrożeń ulega zmianie. Obecnie samochody ratowniczo-gaśnicze muszą być wielozadaniowe, bo używane są nie tylko podczas pożarów, ale i wykorzystywane są przy usuwaniu skutków powodzi, czy takich zdarzeniach jak lokalne podtopienia, wichury, wypadki drogowe, katastrofy budowlane i wiele innych.

Wszystko w Państwa rękach.  Spełniajmy nasz obywatelski obowiązek i powalczmy o średni samochód ratowniczo – gaśniczy za ok. 800 tys. dla naszej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.

 

Krystyna Wróbel

Burmistrz Miasta Lędziny

 

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij