• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Szanowni Mieszkańcy!

2020-02-05

Szanowni Mieszkańcy!

 

Mamy szansę na dofinansowanie w wysokości ok. 4 mln. 300 tys. zł na budowę łącznika między ul. Lędzińską i Pokoju. Udział gminy w tej inwestycji, to koszt w wysokości ok. 2 mln. 700 tys. zł.

 

Wniosek na dofinansowanie tego zadania złożyliśmy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w czerwcu 2019 roku. Wcześniej, bo w lipcu 2018 roku, wyłoniliśmy wykonawcę dokumentacji.

 

Koncepcja zakłada nie tylko budowę łącznika, ale także dwóch rond - na skrzyżowaniach z ul. Lędzińską przy Ośrodku Rekreacyjno Sportowym „Centrum” oraz ul. Pokoju, gdzie znajduje się stacja benzynowa. Inwestycja ta upłynni ruch w godzinach szczytu, zwłaszcza w momencie przejazdu pociągów. Wpłynie także na wartość działki, na której w przyszłości planujemy budownictwo mieszkaniowe i usługowe.

 

Stanowisko w sprawie realizacji budowy łącznika wraz z dwoma rondami, co się również wiąże z wyżej wymienionym dofinansowaniem podejmie Rada Miasta Lędziny.

 

Krystyna Wróbel
Burmistrz Miasta Lędziny

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov