2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Szachy powiatowe

2011-12-02

2 listopada w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu Nowym zorganizowano powiatowe indywidualne i drużynowe zawody w szachach. Wśród gimnazjalistów zwyciężyła Basia Klecka z Gimnazjum nr 2 w Lędzinach, Adrianna Ryszka z Gimnazjum w Chełmie Śląskim i Agata Czarnynoga z G3 w Lędzinach, natomiast w grupie chłopców Karol Stasiowski z Gimnazjum w Chełmie Śląskim, Jędrzej Krawczyk z G2 w Lędzinach i Tomek Ścierski z G1 w Bieruniu.

Drużynowo zwyciężyła reprezentacja gimnazjum w Chełmie Śląskim przed zespołami G2 z Lędzin i G3 w Lędzinach. Łącznie rywalizowało 38 szachistek i szachistów.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszymi okazały się Kinga Sobiech z PZS w Lędzinach, Basia Smoleń i Kasia Wanot obie z LO w Bieruniu, a szachistami Radek Dzierżak z LO w Bieruniu, Tomasz Kołakowski z PZS w Lędzinach i Dawid Kowal z LO w Bieruniu.

W zawodach wzięło udział 30 zawodniczek i zawodników.

Organizatorami zawodów byli: starostwo powiatowe i KS Unia Bieruń Stary, a ich sędzią głównym bierunianin Andrzej Wilk.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij