2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Sytuacja powodziowa w Lędzinach się stabilizuje

2010-05-19

Z ostatnich informacji uzyskanych z Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wynika, że sytuacja w Lędzinach powoli się stabilizuje.

Przejezdne są ulice Zamkowa, Goławiecka i DK 1. Stan wód sukcesywnie opada, z wyjątkiem Górek gdzie stan wód utrzymuje się na dotychczasowym poziomie. Zamontowano tam dodatkowe pompy, woda odprowadzana jest do Potoku Goławieckiego. Ewakuowano 10 szt. zwierząt gospodarskich z ul.Szenwalda do sąsiedniego gospodarstwa. Rolnicy z Lędzin, Górek i Smardzowic zadeklarowali wolę przyjęcia zwierząt gospodarskich w przypadku konieczności ich ewakuacji.

Do podtopionych domów dowożone są ciepłe posiłki, suchy prowiant, opał oraz piece grzewcze.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij