2018-11-26
22 listopada odbyła się pierwsza, uroczysta sesja Rady Miasta Lędziny ósmej kadencji, podczas której odbyło się Ślubowanie Radnych oraz Ślubowanie Burmistrza Miasta Lędziny. Podczas pierwszej sesji wybrany został także przewodniczący oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta.
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2018-05-21
Gmina Lędziny zleciła opracowanie projektu koncepcyjnego przebiegu łącznika drogowego ul. Lędzińskiej z ul. Zawiszy Czarnego. Planowany przebieg obrazują załączone rysunki. Utworzenie łącznika to ważny element działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości infrastruktury drogowej na terenie Lędzin.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Święto Edukacji Narodowej w naszym mieście

2016-10-16

14 października w całej Polsce obchodzone było Święto Edukacji Narodowej, zwane potocznie Dniem Nauczyciela. Również w Lędzinach dzień ten był uroczyście świętowany w poszczególnych placówkach oświatowych. W uroczystościach z tym związanych udział wzięła Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel. 

Poszczególne szkoły w Lędzinach organizowały huczne akademie, w trakcie których uczniowie mieli okazję wystąpić przed swoimi nauczycielami, złożyć im życzenia i podarować kwiaty. 

 

 

Burmistrz Krystyna Wróbel przybyła rano na obchody Dnia Nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 3, w trakcie ktrych otrzymała od uczniów własnoręcznie wykonaną sowę. Warto przypomnieć, że Pani Burmistrz sama z wykształcenia jest nauczycielką.

 

 

Następnie wraz z Wiceprzewodniczącymi Rady Miasta oraz z Sekretarz Miasta i Naczelnik Wydziału Oświaty udział wzięła w uroczystych obchodach zorganizowanych przez Gimnazjum nr 1 w Sali Widowiskowo-Kinowej "Piast". 

 

 

W trakcie obu akademi Pani Burmistrz złożyła na ręce Pań Dyrektor kwiaty, a w swych przemówieniach podziękowała wszystkim nauczycielom za trud wkładany w edukację młodych lędzinian. 

 

 

Galerie zdjęć z obchodów Dnia Nauczyciela 

znajdują się w dziale FOTOGALERIE, 

w zakładce Z ŻYCIA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI:

Kliknij tutaj

 

p1080971.jpg
p1090106.jpg
p1080916.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij