Działki na sprzedaż
2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Lędzinach

2019-11-21

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to ogólnoświatowa inicjatywa, mającą na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym” wśród młodych ludzi.

Rokrocznie – przez jeden tydzień listopada rzesze uczestników przedsięwzięcia na całym świecie spotykają się z przedsiębiorcami, przedstawicielami instytucji wspierających biznes, pracownikami szkół wyższych, gotowymi do dzielenia się wiedzą i zdobytym doświadczeniem. To również okazja do podsumowania szeregu inicjatyw realizowanych w trakcie danego roku, które ukierunkowane są na budowanie kreatywnej społeczności i wspieranie postaw przedsiębiorczych.

Pierwsza edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w 2008 roku od razu stała się największą globalną kampanią promującą postawy przedsiębiorcze wśród młodych ludzi. Dziś w tej inicjatywie uczestniczy ponad 170 krajów.

Urząd Miasta Lędziny również włączył się do organizacji działań w ramach ŚTP. Do realizacji przedsięwzięcia zaproszone zostały instytucje wspierające przedsiębiorczość, uczelnia wyższa oraz wszyscy ci, którzy są zainteresowani promocją przedsiębiorczości. W programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Lędzinach znaleźć można szeroki wachlarz aktywności, takich jak: szkolenia, spotkania z ekspertami, warsztaty, konkursy oraz gry. Będzie można posłuchać i porozmawiać o:

  • tym, jak rozpocząć przygodę z biznesem,
  • jak pozyskać finansowanie na otwarcie i rozwój własnej firmy,
  • współpracy nauki z biznesem,
  • realizacji celów,
  • kreatywnym myśleniu
  • budowaniu własnej marki,
  • pozyskiwaniu klientów, tworzeniu sieci kontaktów,
  • negocjacji handlowych,
  • bezpieczeństwie w internecie.

i wielu innych – ważnych z punktu widzenia prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W tym roku w ramach lędzińskich wydarzeń organizowana jest Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – będąca zapowiedzią wszystkich wydarzeń w ramach ŚTP i prezentująca całe spektrum postaw powiązanych ze słowem przedsiębiorczość.

W wydarzeniach przygotowanych w ramach ŚTP weźmie udział ponad 150 uczniów klas ósmych lędzińskich szkół. Naszymi partnerami są:

1. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach,

2. Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej,

3. Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach,

4. Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości,

5. Ambasador produktów i usług Google,

6. Stowarzyszenie Przedsiębiorcy z Wyboru,

7. Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij