2018-11-26
22 listopada odbyła się pierwsza, uroczysta sesja Rady Miasta Lędziny ósmej kadencji, podczas której odbyło się Ślubowanie Radnych oraz Ślubowanie Burmistrza Miasta Lędziny. Podczas pierwszej sesji wybrany został także przewodniczący oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta.
2019-02-11
Gmina Lędziny organizuje kolejne Ferie Zimowe dla dzieci w dniach od 09.02.2019 r. do dnia 24.02.2019 r. W tym czasie odbędą się zajęcia promujące zdrowy styl życia dla dzieci i młodzieży zamieszkałej na terenie Gminy.
2019-01-24
Przedmiotem przetargu jest sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Lędzinach przy ul. Grunwaldzkiej (bocznej), oznaczonej jako działka numer 3351/291 o powierzchni 0,1096 ha. Cena wywoławcza nieruchomości: 95 500,00 zł. Wadium ustalone zostało na kwotę: 9 550,00 zł. Przetarg na sprzedaż nieruchomości odbędzie się w dniu 1 marca 2019 r. o godz. 11.00 w sali 013 Urzędu Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55.
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2018-05-21
Gmina Lędziny zleciła opracowanie projektu koncepcyjnego przebiegu łącznika drogowego ul. Lędzińskiej z ul. Zawiszy Czarnego. Planowany przebieg obrazują załączone rysunki. Utworzenie łącznika to ważny element działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości infrastruktury drogowej na terenie Lędzin.
2019-01-18
z 18 stycznia 2019 roku o kwalifikacji wojskowej w 2019 roku.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Sukcesy Big Budo Polska

2014-02-10

W dniu 01.02.2014 r. odbyło się XVII Grand Prix Bierunia o Puchar Burmistrza Miasta Bierunia w Dalekowschodnich  Sztukach Walki. W zawodach wystartowało 120 zawodników z Polski i Czech. Zawody rozgrywane były z podziałem na kategorie wagowe (walki semi - kontakt) i wiekowe w konkurencjach: kata, kata zwierzopodobne, kata z bronią, kata synchroniczne oraz kata synchroniczne z bronią.

Przyznano tytuły: najlepszego zawodnika i zawodniczki w konkurencjach kata, kata z bronią, kata synchroniczne,  walki semi - contact w poszczególnych kategoriach wiekowych.

 

Przyznano tytuły: najlepszego zawodnika i zawodniczki w konkurencjach kata, kata z bronią, kata synchroniczne,  walki semi - contact w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Puchar i tytuł najlepszej zawodniczki:

- w kategorii wiekowej do 8 lat- Nicola Psota (Rybnik)

- w kategorii wiekowej do 10 lat – Wiktoria Burek (Tychy)

- w kategorii wiekowej do 15 lat – Justyna Wojtala (Lędziny)

- w kategorii wiekowej Kobiet – Barbara Szymik (Imielin)

 Puchar i tytuł najlepszego zawodnika:

- w kategorii wiekowej do 8 lat- Kamil Długajczyk (Bieruń)

- w kategorii wiekowej do lat 10- Tomasz Piesior (Bieruń)

- w kategorii wiekowej do 15 lat – Mateusz Saternus (Chełm Śląski)

- w kategorii wiekowej Mężczyzn – Kamil Solecki (Rzeszów)

 

Puchar dla najlepszego technika w walkach semi kontakt  zdobył: Szymon Domin (Pawłowice)


Zawodnicy Ośrodka Szkolenia Sztuk Walki Big Kung-Fu  zdobyli:

 

26 złotych medali

19 srebrnych medali

14 brązowych medali

 

Trenerami przygotowującymi zawodników byli Wiesław Bigos 10 Dan, Mateusz Bigos 4 Dan.

Sędziom głównym zawodów był Jacek Sobczyk (4 Dan)

 

Paulina Wojtala (1 miejsce synchron kata i synchron kata z bronią)

Aleksandra Świergolik (1 miejsce synchron kata, 1 miejsce kata z bronią, 1 miejsce kata zwierzopodobne, 2 miejsce kata)

Jakub Kuś (1 miejsce synchron kata, 2 miejsce w kata, kata z bronią i kata zwierzopodobnym)

Rafał Wojtala (2 miejsce kata zwierzopodobne i 3 miejsce kata)

Kamil Długajczyk (1 miejsce w kata, kata z bronią, kata zwierzopodobnym i synchron kata)

Barbara Szymik (2 miejsce w kata, 1 miejsce w kata z bronią i kata zwierzopodobnym, 3 miejsce w synchron kata, 2 miejsce w synchron kata z bronią)

Paulina Kula (1 miejsce kata zwierzopodobne, synchron kata i synchron kata z bronią, 3 miejsce kata z bronią)

Justyna Wojtala (1 miejsce w synchron kata i synchron kata z bronią, 2 miejsce w kata, kata z bronią i kata zwierzopodobnym)

Mateusz Saternus (1 miejsce w kata i  kata z bronią, 2 miejsce w kata zwierzopodobnym i 3 miejsce w walkach semi contact do 50 kg )

Sabina Palka (1 miejsce w kata z bronią, 3 miejsce w kata i kata zwierzopodobnym)

Tomasz Piesior (1 miejsce w kata, kata zwierzopodobnym, kata z bronią i synchron kata z bronią)

Adrian Piekorz (1 miejsce w kata, 3 miejsce w kata zwierzopodobnym)

Piotr Kostorz ( 3 miejsce w walkach semi-contact -65 kg)

Kinga Uszok ( 2 miejsce w kata)

Bruno Pluta ( 1 miejsce w kata z bronią)

Matylda Pokorska ( 2 miejsce w synchron kata, 3 miejsce w kata)

Paweł Mazur ( 2 miejsce w kata z bronią i synchron kata)

Marcin Kuberski ( 2 miejsce w synchron kata)

Maja Wojtala ( 1 miejsce w kata zwierzopodobnym, 3 miejsce w kata z bronią)

Paulina Gopek ( 1 miejsce w synchron kata z bronią, 2 miejsce w kata z bronią)

Damian Sajdok (1 miejsce w synchron kata )

Julia Matuszczak (3 miejsce kata)

Nikodem Rostojek ( 3 miejsce w kata z bronią)

Żaneta Misiarz (2 miejsce w kata)

Zygfryd Szymik ( 2 miejsce w synchron kata z bronią, 3 miejsce w synchron kata i kata z bronią oraz walki -80 kg)

Kamil Szymik (2 miejsce w synchron kata z bronią, 3 miejsce w synchron kata)

Jarosław Krzeszowiak (1 miejsce w kata, 2 miejsce w kata z bronią, 1 miejsce w synchron kata z bronią)

Patrycja Wiśniewska ( 1 miejsce w kata i synchron kata z bronią)

Rafał Kaleta ( 2 miejsce w walkach semi contact -80 kg)

Julia Szafron ( 2 miejsce w kata z bronią)

Krzysztof Jańta (1 miejsce w kata zwierzopodobnym, kata z bronią i synchron kata z bronią)

 

Prezes Stowarzyszenia Big Budo Polska Wiesław Bigos (10 Dan)  dziękuje za pomoc w zorganizowaniu w/ w imprezy sponsorom:

-          BOSiR Bieruń

-          Urzędowi Miasta Bieruń

-          Trofea Sportowe AC POKALE

 

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij