2017-10-18
Zakończono weryfikację oddanych głosów na poszczególne zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Znane są już wyniki głosowania.
2017-10-18
17 Października Gmina Lędziny wraz z Radnymi zorganizowała akcję pn."Poduszka dla Maluszka". W ramach akcji wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci z Miejskiego żłobka otrzymały od Pani Burmistrz poduszki do spania i przytulania.
2017-10-05
W środę, 4 października w przedszkolu znajdującym się w SP2 odbyło się głośne czytanie przedszkolakom, w którym udział wzięły: Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel oraz Poseł na Sejm Ewa Kołodziej.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2017-08-22
SPRAWDŹ KORZYŚCI Z POWOŁANIA ZWIĄZKU METROPOLITALNEGO
2017-10-05
Pragniemy poinformować właścicieli nieruchomości i mieszkańców Miasta Lędziny, że została zakończona procedura zmiany nazwy ulicy Lucjana Szenwalda.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.
2017-09-28
Nocna i Świąteczna opieka zdrowotna bez zmian od 1 października w MZOZ Lędziny
Drodzy Mieszkańcy informujemy, iż nocna i świąteczna opieka zdrowotna udzielana jest w Przychodni Specjalistycznej MZOZ Lędziny przy ul. Pokoju 17, od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy, nr tel (32) 326 62 53, (32) 326 73 74

Sukces lędzińskich zawodników w XVI Grand Prix Bierunia w Dalekowschodnich Sztukach Walki

2013-01-30

W dniu 26.01.2013 r. odbyło się XVI Grand Prix Bierunia o Puchar Burmistrza Miasta Bierunia w Dalekowschodnich Sztukach Walki. W zawodach wystartowało około 100 zawodników z Polski i Czech.

Zawody rozgrywane były z podziałem na kategorie wagowe (walki semi - kontakt) i wiekowe w konkurencjach: kata, kata zwierzopodobne, kata z bronią, kata synchroniczne oraz kata synchroniczne z bronią.

Przyznano tytuły: najlepszego zawodnika i zawodniczki w konkurencjach kata, kata z bronią, kata synchroniczne, walki semi - contact w poszczególnych kategoriach wiekowych.

 

Puchar i tytuł najlepszej zawodniczki:
- w kategorii wiekowej do 8 lat- Nicola Psota (Rybnik)
- w kategorii wiekowej do 10 lat - Roksana Tomera (Bieruń Nowy)
- w kategorii wiekowej do 15 lat - Simona Pressova (Czechy)
- w kategorii wiekowej Kobiet - Karolina Kula (Lędziny)

 

Puchar i tytuł najlepszego zawodnika:
- w kategorii wiekowej do 8 lat- Jakub Kuś (Bieruń Nowy)
- w kategorii wiekowej do lat 10- Adam Mężydło (Tychy)
- w kategorii wiekowej do 15 lat - Mateusz Saternus (Chełm Śląski)
- w kategorii wiekowej Mężczyzn -Szymon Wojtala (Lędziny)

Puchar dla najlepszego technika w walkach semi kontakt w kategorii juniorów zdobył:
- Ksenia Psota
- Daniel Żukowski

Puchar dla najlepszego technika w walkach semi kontakt w kategorii seniorów zdobyli:
-Marketa Hricovova
- Paweł Pustelnik

Zawodnicy Ośrodka Szkolenia Sztuk Walki Big Kung-Fu zdobyli:
23 złote medale
22 srebrne medale
17 brązowych medali
Trenerami przygotowującymi zawodników byli Wiesław Bigos 10 Dan, Mateusz Bigos 4 Dan, Angelika Bigos 2 Dan.

Roksana Tomera (4 złote medale, 1 srebrny medal)
Paulina Wojtala (1 złoty medal, 4 srebrne medale)
Aleksandra Świergolik (1 złoty, 1 brązowy medal)
Jakub Kuś (1 zloty medal, 1 srebrny)
Agnieszka Żołna ( 1 złoty)
Martyna Purat (1 srebrny medal)
Rafał Wojtala ( 1 złoty medal)
Kamil Długajczyk (1 srebrny medal)
Rafał Tkaczewski (1 brązowy medal)
Julia Kuś (1 srebrny medal)
Szymon Wojtala ( 1 srebrny medal, 2 brązowe medale)
Karolina Kula (2 złote medale, 1 srebrny medal, 1 brązowy medal)
Anna Myalska ( 2 srebrne medale, 1 brązowy medal)
Barbara Szymik (1 brązowy medal)
Sandra Michno (1 złoty medal, 1 srebrny medal, 1 brązowy medal)
Aleksandra Michno (1 złoty i 1 srebrny medal)
Paulina Kula (1 zloty, 1 srebrny i 1 brązowy medal)
Justyna Wojtala (1 złoty i 1 srebrny medal)
Mateusz Saternus (3 złote i 1 brązowy medal)
Sabina Palka (1 srebrny i 2 brązowe medale)
Dawid Gwóźdź (1 brązowy medal)
Kacper Matysek ( 1 złoty i brązowy medal)
Mateusz Kowalski (1 brązowy medal)
Oliwia Piechówka (1 srebrny i brązowy medal)
Julia Kojder (1 złoty medal)
Mateusz Chajdas (1 srebrny medal)
Tomasz Piesior (1 złoty i srebrny medal)
Adrian Piekorz (1 brązowy medal)
Piotr Kostorz (1 złoty medal)
Mirosław Wróbel ( 1 złoty medal)
Martyna Kowalska (1 srebrny medal)


Prezes Stowarzyszenia Big Budo Polska Wiesław Bigos (10 Dan) dziękuje za pomoc w zorganizowaniu w/ w imprezy sponsorom:
BOSiR Bieruń
Urzędowi Miasta Bieruń
Trofea Sportowe AC POKALE

 

Na zdjęciu: najmłodsi zawodnicy: 3 -letnia Julia Kus i 5-letni Nikodem Rostojek

najmlodsi_zawodcicy_julia_kus_3_lata_8_miesiecy_i_nikodem_rostojek_5_lat.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij