2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-11-23
Zapraszamy Wszystkich Mieszkańców na Jarmark Bożonarodzeniowy 9 Grudnia na Placu Farskim
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Stroje ludowe na Placu Farskim

2016-04-13

Dzięki prelekcji kustosza z Muzeum Miejskiego w Tychach, z Sekcji Tradycji Kultury Historycznej Ziemi Pszczyńskiej Agnieszce Szymuli słuchacze mogli dowiedzieć się jak na przestrzeni lat wyglądał w różnych zakątkach Śląska, tradycyjny śląski ubiór.

 

Prelekcja pt.: "Stroje ludowe w województwie śląskim" zorganizowana została przez Miejski Ośrodek Kultury. Odbyła się 7 kwietnia w salce audiowizualnej na Placu Farskim.

Dodatkowym elementem tego spotkania były występy dziewcząt z Gimnazjum Zespołu Szkół w Lędzinach - Goławcu, które zaprezentowały się w różnych odmianach strojów pochodzących z Ziemi Pszczyńskiej.

 

 

 

Dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach, można było przyjrzeć się także ekspozycji strojów z tamtejszej Izby Tradycji oraz obejrzeć prezentację różnych wydawnictw i starych fotografii przygotowanych przez koło historyczno – regionalne.

 

 

 

 

 

stroje2.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij