• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Stroje ludowe na Placu Farskim

2016-04-13

Dzięki prelekcji kustosza z Muzeum Miejskiego w Tychach, z Sekcji Tradycji Kultury Historycznej Ziemi Pszczyńskiej Agnieszce Szymuli słuchacze mogli dowiedzieć się jak na przestrzeni lat wyglądał w różnych zakątkach Śląska, tradycyjny śląski ubiór.

 

Prelekcja pt.: "Stroje ludowe w województwie śląskim" zorganizowana została przez Miejski Ośrodek Kultury. Odbyła się 7 kwietnia w salce audiowizualnej na Placu Farskim.

Dodatkowym elementem tego spotkania były występy dziewcząt z Gimnazjum Zespołu Szkół w Lędzinach - Goławcu, które zaprezentowały się w różnych odmianach strojów pochodzących z Ziemi Pszczyńskiej.

 

 

 

Dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach, można było przyjrzeć się także ekspozycji strojów z tamtejszej Izby Tradycji oraz obejrzeć prezentację różnych wydawnictw i starych fotografii przygotowanych przez koło historyczno – regionalne.

 

 

 

 

 

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov