2017-11-07
Jest już nowy, listopadowy numer BIL-a. Zapraszamy do lektury.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Strażacy ochotnicy

2013-03-19

W marcu 25-osobowa grupa strażaków uczestniczyła w szkoleniach, które w budynku lędzińskiej remizy przez 3 weekendy prowadziła kilkuosobowa grupa instruktorów z Biura Kadr Medycznych w Katowicach.

Szkolenia  odbywały się w ramach projektu „Ratujesz, bo umiesz ! Kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla strażaków OSP województwa śląskiego", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowanego przez firmę Vimed z Piotrkowa Trybunalskiego.

 

Program kursu KPP, na który wcześniej zarząd OSP Lędziny złożył zapotrzebowanie do firmy Vimed,  obejmował  66 godzin, w tym 25 godzin wykładów i 41 godzin zajęć praktycznych.

 

W zajęciach uczestniczyło 24 strażaków ochotników z powiatu bieruńsko-lędzińskiego oraz gościnnie kobieta strażak z OSP Żory, Ewa Zdziebło. Kurs zakończył się egzaminem państwowym, obejmującym część pisemną i praktyczną. Wszyscy pomyślnie zaliczyli ten egzamin przed czteroosobową komisją i uzyskali tytuł ratownika oraz otrzymali certyfikat.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij