• Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu

Formularz wyszukiwania

Stop Nałogom - zajęcia w młodzieżowej drużynie pożarniczej osp

2022-09-05

Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach w dniach 25.08-27.08.2022 r. w ramach alternatywnych form spędzania wolnego czasu zorganizował zajęcia pod nazwą „STOP NAŁOGOM” dla 17 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.

Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki z policjantami asp. Kornelem Kulasem oraz mł. asp. Tomaszem Balasińskim na temat profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej. Omówiona została również odpowiedzialność karna nieletnich za czyny niezgodne z prawem.

 

Następnie odbyła się pogadanka z funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Tomaszem Kostyrą na temat ochrony przeciwpożarowej, odpowiednich zachowań w lesie oraz skutkach pożarów traw i lasów dla środowiska naturalnego.

 

Po zakończeniu wszyscy wspólnie zajęli się przygotowaniem domowej pizzy w kuchni w remizie OSP. Podczas wypiekania pizzy wizytę w remizie złożyła Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel.

 

W następnych dniach na członków MDP czekały następujące atrakcje:

  • zajęcia z pierwszej pomocy przeprowadzone przez ratowników medycznych,
  • wycieczka do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach wraz z lekcją interaktywną,
  • gra terenowa „Detektywi na tropie historii Lędzin” pod czujnym okiem pana Mirosława Leszczyka,
  • zajęcia sportowe,
  • gry planszowe.

 

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz świetnie spędzony wspólnie czas.

Współpraca
Powiat Bieruńsko-LędzińskiBieruńBojszowyChełm ŚląskiImielinTychyWojewództwo ŚląskieUrząd Marszałkowski Województwa ŚląskiegoŚląski Urząd Wojewódzki w KatowicachPowiatowy Urząd Pracy w TychachRevucaRoccagorgaUnicov